AKTUALNOŚCI

 • 20170928_125528.jpg

  Muzeum – Miejsce Pamięci Bełżec

  W dniu 28 września 2017 roku uczniowie klas gimnazjalnych naszej szkoły pod opieką Pani Dyrektor mgr Iwony Lenar, Pani Marty Fołty oraz Pani Jagody Kurdziel odwiedzili Muzeum - Miejsce Pamięci w Bełżcu.

 • IMG_3509.JPG

  XIII Sesja Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku

  W dniach  22- 23 września w Płocku odbyła się XIII Sesja Szkół im. Ignacego Łukasiewicza. Naszą Szkołę reprezentowały uczennice szkoły podstawowej Olivia Słoma, Monika Wyczawska oraz Amelia Kasperska.

 • 20170929_113743 (Copy).jpg

  „Sprzątanie świata" -3-4 latki

  Już od wielu lat nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata".

  W tym roku, jak i w poprzednich do akcji włączają się, z wielkim zaangażowaniem, wszystkie przedszkolaki. W dniu 29 września najmniejsi uczniowie oczyszczali....

 • 20170920_101709 (Copy).jpg

  Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

  Dzisiaj, 20 września, miało miejsce bardzo ważne wydarzenie. Nie tylko w naszym przedszkolu, ale w każdym przedszkolu w Polsce. Od świtu wszystkie media – radio, telewizja czy portale internetowe informowały nas o Ogólnopolskim Dniu Przedszkolaka. Już od rana, na dzieci .......

 • DSCF2205[1].jpg

  "Sprzątania Świata" 5-latki

  Dzieci z punktu przedszkolnego pięciolatków jak co roku włączyły się w akcję "Sprzątania Świata", W dniu 29 września 2017 roku  dzielne i pełne zapału przedszkolaki  wyruszyły na wielkie porządkowanie terenu wokół szkoły. Wszyscy uczestnicy akcji otrzymali plastikowe worki na śmieci i ochronne rękawiczki.

 • 22095262_306921486451701_1144716403_o.jpg

  Wycieczka do Jarosławia

  W dniu 27. 09.2017r, uczniowie klasy II i III wraz z paniami wychowawczyniami zwiedzali najciekawsze miejsca w Jarosławiu.

 • DSC_0094[1].jpg

  Spotkanie z panią Pauliną Wywłoka

  Mając na uwadze powyższe słowa, postanowiłyśmy zaszczepić w naszych wychowankach ducha sportu. Nasze zaproszenie przyjęła biegaczka Pani Paulina Wywłoka. W piątek 22 września uczniowie klasy III, IV b i V wzięli udział  w  zajęciach sportowych  połączonych z prelekcją. Nasz Gość opowiadał o ...

 • 3m (1).jpg

  II Edycja Programu Stypendialnego

  W ramach „Gminnego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży szkolnej z terenu Gminy Pawłosiów”, 17 uczniów naszej szkoły, którzy w roku szkolnym 2016/2017 wykazali się wysokimi wynikami w nauce i wzorowym zachowaniem zostało objętych systemem stypendialnym.

 • wywiadowka13-240x300.jpg

  WYWIADÓWKA

   

   

  Wywiadówka odbędzie się w dniu  26 września, tj. wtorek o godz. 15:00- spotkanie z wychowawcami, w tym wybór trójek klasowych, a następnie spotkanie trójek    w sali nr  102 z dyrektorem o godz. 15:30.

 • sprzatanie-swiata.jpg

  Sprzątanie Świata

  Sprzątanie Świata 2017 planowane jest na dzień  22 września, tj. piątek, podczas lekcji 4,5 i 6.  Proszę uprzedzić uczniów, że należy przynieść wszystkie książki, gdyż sprzątanie uzależnione jest od pogody.  Kursy autobusu bez zmian.

 • 15m.jpg

  „ŚWIĘTO LOTNIKÓW” W PAWŁOSIOWIE

  10 września b.r., w piękną, słoneczną niedzielę odbyła się na cmentarzu w Maleniskach uroczystość upamiętniająca rocznicę śmierci polskich lotników, którzy polegli we wrześniu 1939 roku. 

 • P9040466.JPG

  Inauguracja roku szkolnego

  Czwartego dnia  września  cała społeczność  Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami uczniów rozpoczęła nowy rok szkolny...

 • szkola.jpg

  .

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w dniu 4 września 2017 r.(tj. poniedziałek).

  godzina 8:30- Msza Święta

   godzina 9:30-akademia w szkole

  Kursy autobusu: Maleniska-7:30, Szczytna-7:35, Cieszacin Mały -7:55, Cieszacin Wielki ( koniec wsi)- 8:15

  Odwozy : Maleniska, Szczytna-10:15, Cieszacin Mały -10:35, Cieszacin Wielki ( koniec wsi)- 10:55

   

   

 • IMAG0887.jpg

  Projekt edukacyjny „Teatr i my”

  W bieżącym roku szkolnym w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza realizowany był projekt edukacyjny ,,Teatr i my”. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie klas IV-VI oraz  I-III Gimnazjum pod opieką Pani Marty Fołty, Pani Magdy Piliszko, Pani Angeliki Malmuk oraz Pani Dyrektor Iwony Lenar.

 • IMG_1393 (Copy).JPG

  Projekt Gimnazjalny

  W dniu 19 czerwca klasa II gimnazjum zaprezentowała na forum szkolnym efekty całorocznej pracy grupowej nad Projektem Gimnazjalnym. Każdy zespół obrał i opracował inny temat.

 • IMAG0879.jpg

  Gra terenowa

    Dnia  19 czerwca 2017 roku odbyła się jednodniowa wycieczka  do Mołodycza, na którą pojechali uczniowie klasy czwartej.

 • unesko.png

  ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

  Czerwca obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto to ustanowione w 1995 roku przez UNESCO ma na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.

  Nasza biblioteka szkolna oraz uczniowie klasy II, III a i III b szkoły podstawowej wraz z Paniami wychowawczyniami zorganizowały obchody tego święta, organizując w piątek  09 czerwca uroczysty apel dla przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej. Celem apelu było....

 • sw dzkoly.jpg

  ŚWIĘTO SZKOŁY

  8 czerwca jest dla całej społeczności Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Cieszacinie Wielkim dniem wyjątkowym. W tym roku już po raz 17 świętowaliśmy rocznicę nadania naszej szkole imienia.

 • IMAG0794.jpg

  CZWARTOKLASIŚCI W JAROSŁAWSKICH PODZIEMIACH

   

  6 czerwca uczniowie klasy IV pod opieką pani Magdy Piliszko i Angeliki Malmuk wybrali się do Jarosławia, który należy do najstarszych miast w Polsce i kryje wiele tajemnic. Czwartoklasiści postanowili odkryć część z nich i udali się do Podziemnego Przejścia Turystycznego.

 • domek.png

  Wycieczka do Zagrody - Muzealnej w Markowej.

  W dniu 05 czerwca, uczniowie nauczania wczesnoszkolnego wraz z wychowawcami, wybrali się na wycieczkę szkolną. Program obejmował zwiedzanie Zagrody-Muzeum w Markowej.

 • 1800_1000_0__imageFull_fit_data_21360.jpg

  Jubileuszowa Spartakiada Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Ropience

   

  Już od 30 lat szkoły im. Ignacego Łukasiewicza spotykają się podczas sportowej rywalizacji, której celem jest kontynuowanie idei I. Łukasiewicza. XXX Spartakiada odbyła się 31 maja 2017r. w Zespole Szkół Publicznych w Ropience.

 • lina-i-dzieci(1) (1).gif

  Dzień Dziecka

  Pierwszego czerwca nikt nie przyniósł książek i zeszytów, ale uśmiech na twarzy i ochotę na wspólną zabawę. Dzień tez zaczął się od ciepłych słów skierowanych do dzieci. 

 • 20170529_084000[2].jpg

  Wycieczka do Kresowej Osady

  29 maja uczniowie klas I i II wraz z Paniami Jolantą Cwynar, Teresą Kulikowską i Elżbietą Mirek-Banaś wyruszyli na wycieczkę do Kresowej Osady. Jest to miejsce, w którym można się przenieść w przeszłość, dobrze zjeść, aktywnie wypocząć i stworzyć własne rękodzieło.

 • IMG_0207.JPG

  WIELKIE ŚWIĘTOWANIE

  Radości życia rodzinnego
  są najpiękniejsze na świecie,
  a radość, jakiej rodzice doświadczają
  na widok swych dzieci, jest najświętsza.

  Johann Heinrich Pestalozzi

 • pola_nadziei_zonkile(1).jpg

  Dajemy nadzieję chorym

  Nasza szkoła wzięła udział w akcji „Jarosławskie Pola Nadziei”, będącej częścią międzynarodowej kampanii propagującej wolontariat, bezinteresowną pomoc nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. W niedzielę 30.04.2017 r. w Jarosławiu oraz naszej Parafii Niepokalanego Poczęcia była prowadzona publiczna kwesta pieniędzy na powstające Hospicjum - Dom Ulgi w Cierpieniu im. św. Jana Pawła II w Jarosławiu nad Sanem. 

 • 20170509_082730.jpg

  Pokazy z Fizyki

  W dniu 09 maja uczniowie klas I, II, III gimnazjum pod opieką nauczycieli wzięli udział w corocznych Pokazach z Fizyki organizowanych przez Politechnikę Rzeszowską  im. Ignacego Łukasiewicza. Eksperymenty przeprowadzane przez wykładowców rzeszowskiej i lubelskiej uczelni –Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej- wpisały się w harmonogram wycieczek w naszej szkole.

 • IMG_0088 (Copy)[1].jpg

  3 MAJA-Święto Narodowe

  3 maja – cóż to za data? Dla setek młodych ludzi to jedna z wielu nic nie znaczących uroczystości. Dziś żyjąc w zawrotnym tempie, negujemy wszelkie wartości, nudzą nas uroczystości, apele, rocznice, święta. Ale czy tak musi być? Przecież naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości. 

 • Konkurs ,,Być jak Ignacy”

  Konkurs ,,Być jak Ignacy”

   

  W roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła brała udział w projekcie o Tytuł Naukowy Szkoły Ignacego.

  Działania i realizacja zadań konkursowych przedstawia prezentacja multimedialna.

                                                                                                                                 Justyna Dzień      Małgorzata Zasada

 • PolaN.png

  POLA NADZIEI

  Ogłoszenie

   

  W najbliższą niedzielę 30.04.2017 r. w naszej Parafii Niepokalanego Poczęcia jest prowadzona akcja pod nazwą „Jarosławskie Pola Nadziei”.

  Jest to oficjalna, zarejestrowana w ministerstwie, publiczna zbiórka pieniędzy na powstające Hospicjum w Jarosławiu nad Sanem. Ze skarbonkami będą stali specjalnie oznakowani wolontariusze – uczniowie naszej szkoły przed kościołami w Cieszacinie Wielkim i Cieszacinie Małym. W podzięce za złożoną ofiarę wolontariusze będą rozdawali żonkile wykonane przez naszych uczniów.

   

  Cel jest szlachetny, dlatego zachęcamy wszystkich mieszkańców do wsparcia tej akcji na rzecz tak bardzo potrzebnego Hospicjum imienia św. Jana Pawła II w Jarosławiu. 

 • pogotow8ie.jpg

  Budujemy pogotowie dla niedźwiedzi

  W dniu 04.04.2017 r. nasza szkoła miała zaszczyt gościć lek. wet. Radosława Fedaczyńskiego z Lecznicy „Ada” w Przemyślu. Spotkanie składało się z dwóch etapów. W pierwszej części spotkania z dziećmi i młodzieżą, pan doktor wygłosił prelekcję na temat – akcji  „Budujemy pogotowie dla niedźwiedzi” prowadzonej przez Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu, który zbiera pieniądze na budowę budynku potrzebnego do leczenia niedźwiedzi. 

 • egzamin_2014.jpg

  .

   

  W dniach 19 - 21 kwietnia 2017  odbędzie się egzamin gimnazjalny

   

   

  19.04 - część humanistyczna

  20.04 - część matematyczno - przyrodnicza

  21.04 - część językowa

   Są to dni wolne od zajęć dydaktycznych dla uczniów Szkoły Podstawowej, klas I-II Gimnazjum oraz Punktów i Oddziałów Przedszkolnych.

 • nasza kartka[1].png

  ŚWIĘTA WIELKANOCNE

  W dniu 12.04.2017r.  uczniowie klasy I gimnazjum przedstawili przygotowany montaż słowno- muzyczny pt. ,,Przez krzyż do chwały”.  Miał on na celu wprowadzenie wszystkich w świąteczną atmosferę.

 • DSC_0179 (2).jpg

  Nie bądź zielony w temacie autyzmu – w kwietniu bądź niebieski !

  To hasło przyświeca uczniom i nauczycielom przez cały miesiąc. Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu, zaś motywem obchodów jest kolor niebieski. Nasza szkoła włączyła się do ogólnoświatowej akcji „ Zaświeć na niebiesko dla autyzmu”...

 • 17799088_1518980491454199_3918012139731608124_n.jpg

  ART - aPRILIs 2017

  4 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół Plastycznych w Jarosławiu odbyła się kolejna edycja cyklicznych warsztatów artystycznych ART – aPRILIs, które były skierowane do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów powiatu jarosławskiego. 

 • P1030940.JPG

  Jan Paweł II - Wielki Polak

  W piątek 7 kwietnia 2017r. uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć Jana Pawła II - Wielkiego Polaka, papieża pokoju, człowieka niezachwianej wiary, niezłomnego obrońcy godności, przyjaciela dzieci i młodzieży. 

 • P3240472.JPG

  GMINNY KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PISANKĘ I PALMĘ WIELKANOCNĄ

   W piątek 24 marca 2017 r. w świetlicy wiejskiej w Pawłosiowie odbyło się rozstrzygnięcie ...

 • P1030924[1].jpg

  „Zapobiegajmy pożarom”

  W dniu 31 marca 2017r. w budynku Bursy Międzyszkolnej w Jarosławiu odbyło się wręczenie nagród dla uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego  na etapie powiatowym. 

 • P3254652.JPG

  „ SACRUM W LITERATURZE I SZTUCE”

  W dniu 25 marca 2017r. w Prywatnym Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu odbył się finał XVIII Edycji Wojewódzkiego Konkursu „ Sacrum w literaturze i sztuce”.

 • 20170322_111237.jpg

  Pierwszy Dzień Wiosny

  Obchody Pierwszego Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości naszej szkoły. Również i w tym roku uczniowie kl. IV-VI szkoły podstawowej i I- III gimnazjum wspólnie bawili się rywalizując w różnych zabawach i konkursach przygotowanych przez Samorząd Uczniowski.

 • IMG_1027.JPG

  Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej- "Młodzież zapobiega pożarom"

     Roztrzygnięcie „ Ogólnopolskiego Konkursu Młodzież Zapobiega Pożarom”  oraz „Ogólnopolskiego Konkursu  Plastycznego pod hasłem: „Zapobiegajmy Pożarom 2017”            

   

 • P3160384.JPG

  Bądź bezpieczny w sieci

  Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. W Polsce DBI obchodzony jest od 2005 r. Jego organizatorami są: Fundacja Dzieci Niczyje (FDN) oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK), tworzące Polskie Centrum Programu.

 • DSC_0001[1].jpg

  Pierwszy Dzień Wiosny

  Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. 21 marca w naszej szkole odbyła się uroczystość  z okazji powitania wiosny. 

 • DSCF1035[1].jpg

  Spektakl pt. „Księga Dżungli”

  W dniu 16 marca 2017 roku dzieci z Punktu Przedszkolnego pięciolatków, zerówki i klasy pierwszej  uczestniczyły w spektaklu pt. „Księga Dżungli”. 

 • Rekolekcje.jpg

  Rekolekcje Wielkopostne

  Plan Rekolekcji Wielkopostnych

  data

  godzina

  Szkoła Podstawowa

  Gimnazjum

  27.03.2017r.

  8:15

  Spotkanie z wychowawcą  w szkole

  Powitanie w szkole

  8:30-9:15

  Spotkanie z wychowawcą w szkole

  Nauka rekolekcyjna w kościele

  9:15

  Przygotowanie Liturgii- śpiew

  Przygotowanie Liturgii - śpiew

  9:30

  Eucharystia

  Eucharystia

  10:15

  Nauka rekolekcyjna w kościele

  Film w szkole

  11:30

  Przedstawienie prac konkursowych

  --------------------------------------

  28.03.2017r.

  8:15

  Spotkanie z wychowawcą w szkole

  Nauka rekolekcyjna w kościele

  8:30

  Film w szkole

  -----------------------------------------

  9:00

  ----------------------------------------

  Śpiew w kościele

  9:15

  ------------------------------------------

  Adoracja Krzyża

  10:00

  Nauka rekolekcyjna w kościele

  Film w szkole

  10:45

  Droga Krzyżowa

  -----------------------------------------

  11:30

  Rozstrzygnięcie konkursu

  --------------------------------------------

   Kursy autobusu rano: Cieszacin Mały – 7:00; Maleniska 7:20; Cieszacin Wielki koniec wsi 7:40

   

  Odwozy: Cieszacin Mały: 11:45; Maleniska- 12:05; Cieszacin Wielki koniec wsi – 12:25

 • IMG_0740[1].jpg

  Święto Kobiet w naszej szkole

  Dnia 9.03.2017 w naszej szkole obyła się akademia z okazji Dnia Kobiet. W pierwszej części wystąpili najmłodsi uczniowie przedstawiając  swoje talenty w tańcu  i śpiewie.  

 • 20170216_094634.jpg

  Narciarska wyprawa

  Pomysł wyjazdu na narty z uczniami Naszej Szkoły nie dojrzewał długo. Niesprzyjająca pogoda, brak warunków narciarskich czy drogi transport nie stanęły jednak na drodze, aby zrealizować plan.

 • SAM.jpg

  REKRUTACJA 2017/2018

  NABÓR DO SZKOŁY I PRZEDSZKOLA !!!!

   

  Dyrektor   Zespołu Szkół  w Cieszacinie Wielkim

  ogłasza nabór do Punktu Przedszkolnego Oddziału

  Przedszkolnego i klasy I na rok szk. 2017/2018

  Prosimy Rodziców ubiegających się o przyjęcie dzieci do w/w form edukacji o złożenie w terminie do 31 marca 2017r. wypełnionych wniosków.

   

  Wnioski i Regulaminy Rekrutacji dostępne są  w sekretariacie szkoły bądź na stronie internetowej szkoły.

 • czytamy.jpg

  Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

     Dnia 20.02. 2017 r. w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

 • 20170209_083255.jpg

  Wycieczka do Rzeszowa

  W dniu 09.02.2017r.  uczniowie klasy II i IIIb wraz z nauczycielkami Jolantą Cwynar, Iwoną Siwak i Elżbietą Mirek-Banaś ze stacji PKP w Jarosławiu wyruszyli pociągiem do Rzeszowa na bajkę pt. „Królowa śniegu”.

   

 • 20170209_082238[1].jpg

  „CHEMICZNE DNI”

  W dniach 9 i 10 lutego w naszej szkole zorganizowano warsztaty doświadczalne z chemii i przyrody. Z zaproszenia skorzystali także nauczyciele wraz ze swoimi uczniami z Zespołu Szkół w Pawłosiowie oraz z Zespołu Szkół z Wierzbnej. Ogólnie w warsztatach brało udział 138 uczniów gimnazjum i 131 uczniów ze szkoły podstawowej z terenu całej Gminy Pawłosiów.

 • 20170208_090726.jpg

  Wyjazd do Przemyśla

  W dniu 08.02.20017r. klasy IV i VI uczestniczyły w wycieczce do Przemyśla. Na początku dzieci odwiedziły Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, gdzie... 

 • ferie-zimowe.jpg

  Aktywne ferie w Cieszacinie Wielkim 16.01-19.01. 2017r.

 • mikolaj.png

  VII TURNIEJ -„ FERIE 2017 Z PIŁKĄ” PIŁKA NOŻNA –HALOWA

  VII TURNIEJ -„ FERIE 2017  Z PIŁKĄ”

  PIŁKA NOŻNA –HALOWA

   

  Miejsce Turnieju: Sala gimnastyczna  Zespołu Szkół w Cieszacinie Wielkim

  Termin:19 styczeń 2017 r.( tj. czwartek)

  Godzina:9.00-12.00

  1.       Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Turnieju zespoły 3-osobowe (2 graczy w polu + bramkarz) oraz do 2 zawodników rezerwowych- maksymalnie 5 zawodników, minimalnie 3. Drużyny mogą być mieszane (chłopcy +dziewczyny , różny wiek w danej kategorii).

  2.       Turniej rozegrany zostanie w 2 kategoriach:

  - szkoła podstawowa

  -  gimnazjum

  3. Przyjmowanie zgłoszeń trwa do 13.01.2017r.( tj. piątek) . Zgłoszenie oraz zgody do udziału     w turnieju proszę dostarczyć do nauczycieli wychowania fizycznego .( zgłoszenia oraz zgody dostępne u nauczycieli wychowania fizycznego).

  4. Losowanie drużyn i ustalenie harmonogramu rozgrywek w dn. 13.01.2017r. (system rozgrywek,  czas meczy zostanie ustalony na podstawie ilości zgłoszonych drużyn)

  5. Drużyny grają w jednolitych strojach ( należy zabrać ze sobą koszulki w jednakowym kolorze)

  6. Odpowiedzialne osoby  za organizację Turnieju –  pani Agnieszka Cużytek, pan  Maciej Mikołajek.

   

  7. Przewidziane dyplomy dla najlepszych drużyn.

 • CSC_0097.JPG

  Zabawa choinkowa

  W pięknych strojach karnawałowych uczniowie naszej szkoły 14.01.2017 r. uczestniczyli w zabawie choinkowej. Wśród przebierańców byli...

 • DSC_0005.JPG

  Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

  Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły, związany z tradycjami i obrzędami rodzinnymi. Mają one niezwykłą atmosferę i symbolikę. Do pięknych polskich tradycji należy śpiewanie kolęd. Najstarsze polskie kolędy pochodzą z XV i XVI wieku. 

 • 15977667_10207611911686372_6762345495494875592_n.jpg

  XX Spotkania Teatralne

  XX Spotkania Teatralne " Jasełka  2017"-wyróżnienie dla grupy teatralnej z Cieszacina Wielkiego

 • IMG_9739.JPG

  Piątego dnia grudnia odwiedził naszą szkołę pan Mariusz Reń –Wójt Gminy Pawłosiów

 • PB230242[2].jpg

  Wyjazd do fabryki baniek

  Pierwszego grudnia dzieci z przedszkola i uczniowie klasy III wraz z wychowawczyniami: Paniami Martą Blok i Teresą Kulikowską były w Rzeszowie.  Zwiedziły fabrykę baniek "Romex."

 • 20170104_095459.jpg

  XVIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY - Pocztówka do Świętego Mikołaja

  W listopadzie 2016r został ogłoszony przez Wawerskie Centrum Kultury – Filia Zastów konkurs plastyczny na pocztówkę do Świętego Mikołaja.

 • szlachetna paczka.png

  Szlachetna Paczka 2016

 • 2016_12_stroik_05.jpg

  Konkurs na stroik bożonarodzeniowy

  Tradycyjnie już uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w konkursie na najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy, który organizowany jest przez Zespół Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Zarzeczu. Organizatorzy, jako motyw przewodni wybrali w tym roku rośliny strączkowe.

 • DSC_9216.jpg

  Kiermasz bożonarodzeniowy

   

   18 grudnia był dla Zespołu Szkół w Cieszacinie Wielkim dniem wyjątkowym. Pierwszy raz bowiem został zorganizowany kiermasz świąteczny, z którego dochód przeznaczony będzie na potrzeby szkoły. 

 • 1..jpg

  BĄDŹ BRATEM - NIE KATEM

  Tegoroczna inicjatywa na rzecz potrzebujących zwierząt odbyła się w dniach od 27.10.2016 do 27.11.2016 i przebiegała pod hasłem:„ BĄDŹ BRATEM - NIE KATEM". Celem akcji było uwrażliwienie dzieci na problemy i potrzeby zwierząt, mobilizacja uczniów do podjęcia działań mających na celu niesienie bezwarunkowej pomocy oraz ukazanie różnych aspektów działania na rzecz wolontariatu. 

 • PC160370[1].jpg

  GMINNY KONKURS OZDÓB BOŻONARODZENIOWYCH

   W piątek 16 grudnia w świetlicy wiejskiej w Pawłosiowie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą ozdobę  bożonarodzeniową.

 • DSC_1452.JPG

  Konferencja „Wychowanie przez mądre czytanie”

  W dniu 16.11.2016 roku w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza  w Cieszacinie Wielkim odbyła się konferencja pt. „Wychowanie przez mądre czytanie”. Celem konferencji było zwrócenie uwagi, na bardzo ważną rolę książki w procesie wychowania oraz promowanie czytelnictwa. 

 • 20170104_095459[1].jpg

  XVIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „ Pocztówka do Świętego Mikołaja”

  W listopadzie 2016r został ogłoszony przez Wawerskie Centrum Kultury – Filia Zastów konkurs plastyczny na pocztówkę do Świętego Mikołaja.

   

 • IMG_2169.JPG

  XVII Maraton Pisania Listów

  W grudniu nasza szkoła włączyła się w akcję XVII Maratonu Pisania Listów z organizacją Amnesty International.

 • IMG_20161207_133423.jpg

  Mikołajkowy wyjazd do Rzeszowa

  Dnia 07.12.2016 r. uczniowie z klasy I, II i III gimnazjum pod opieką nauczycieli udali się na mikołajkowy wyjazd do Rzeszowa. Pierwszym punktem wycieczki był film pt. ,,Przełęcz ocalonych’’ w Multikinie. 

 • Przechodź na pasach, bądź widoczny na drodze, innym daj przykład ku przestrodze !

  W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej zaprosili do szkoły...